محل تبلیغات شما

پایگاه فرهنگی مذهبی سلم :

اشاره:

یکی از کرامات و معجزات امامان معصوم تشخیص و شناختن کسانی است که هر گز او را ندیده است. در این چند جمله زیر بیان خواهد شد که امام علی(علیه‌السلام) به مجرد دیدن راهب او را شناخت و او را به سم و اسم پدر صدا کرد. همچنین این راهب نیز از شکل و شمایل امام علی(علیه‌السلام) تشخیص داد که وصی رسول خدااست.

ابان از سلیم نقل می کند که گفت: با امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) از صفین می آمدیم، لشکر نزدیک صومعه یک راهب پیاده شدند. از صومعه پیرمرد سالخورده زیبا و خوش رو و خوش سیما و خوش چهره ای بیرون آمد در حالی که کتابی در دستش بود. نزد امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) که رسید[۱] با عنوان خلافت بر آن حضرت سلام کرد. (گفت: السلام علیک یا خلیفه رسول الله (صلی‌الله علیه و آله) ).

حضرت فرمود: مرحبا ای برادرم شمعون فرزند حمون، حالت چطور است؟ خدا تو را رحمت کند.

او پاسخ داد: خوب است ای امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) و ای آقای مسلمین و ای وصی رسول رب العالمین. من از نسل مردی از حواریین برادرت عیسی بن مریم هستم. من از نسل شمعون بن یوحنا وصی حضرت عیسی بن مریم هستم که از بهترین دوازده نفر حواریین آن حضرت و محبوب ترین آنان نزد او و مقدم آنها در پیشگاه او بود و عیسی بن مریم به او وصیت کرد و کتابها و علم و حکمتش را به او سپرد. و خاندانش همچنان بر دین او ثابت ماندند و به آیین او پایدار بودند و کافر نشدند و تبدیل و تغییری ندادند.[۲]

پی نوشت:

[۱] . در کتاب فضایل عبارت چنین آمده است: چهره های مردم را با دقت نگاه می کرد تا به امیرالمؤمنین(علیه‌السلام) رسید.

[۲] . اسرار آل محمد، ص ۳۶۶ و ۳۶۷.

✍️عمل فاطمه سلام‌الله‌علیها

میلاد امام علی (ع)

ناتوانى عقل از درك مقام على عليه السّلام

علیه‌السلام ,ای ,امیرالمؤمنین ,راهب ,بن ,حضرت ,امیرالمؤمنین علیه‌السلام ,عیسی بن ,بن مریم ,و خوش ,او را

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

(روستای اسفید بخش بام صفی آباد (تاتار